فرمت فایل لوگو

درک فرمت فایل لوگو ممکن است برای بسیاری گیج کننده باشد. مهم ترین نکته در ارتباط با لوگو این است که بتواند شناسنامه ی خوبی از برند شما در نگاه مشتریانتان باشد، اما این شناسنامه با چه فرمت هایی به درد شما می خورد؟
حتما این مطلب را تا انتها بخوانید.

آیا تا به حال این تجربه را داشته اید که لوگویتان بعد از چاپ، خیلی عالی به نظر نمی رسیده یا وقتی لوگوی خود را در وبسایت یا پروفایل شبکه های اجتماعی آپلود کرده اید، خیلی کیفیت خوبی نداشته باشد؟ در این مواقع این احتمال وجود دارد که بهترین فرمت فایل لوگو را برای این کار انتخاب نکرده باشید. هر پسوند فایل لوگو برای اهدافی خاص و کاربردهای خاص خودش مورد استفاده قرار می گیرد. لذا انواع فرمت های لوگو را باید شناخت و در جای مناسب از آن ها استفاده کرد.

چرا انواع فرمت فایل لوگو اهمیت دارد؟

بهترین فرمت فایل لوگو برای تثبیت برند با بالاترین کیفیت در پلتفرم های گوناگون مورد نیاز شماست. برخی از انواع فرمت های لوگو برای حفظ حداکثر کیفیت مورد نیاز هستند در حالیکه برخی فرمت های دیگر لوگو برای داشتن فایل کم حجم بهتر هستند. دلیل این که ما به انواع فرمت لوگو نیاز داریم این است که در فرصت ها و پلتفرم های مختلف، بستر اشتراک گذاری لوگوی خود را بدون افت کیفیت داشته باشیم. هر پسوند فایل لوگو دارای مزایا و معایبی است که در موقعیت ها و کاربردهای مختلف معنا پیدا می کند؛ چرا که هر فرمت فایل لوگو هدف خاص خود را دنبال می کند. از این زاویه تعیین بهترین فرمت فایل لوگو کار دشواری است. با این حال تنها تعداد انگشت شماری از قالب های فرمت فایل لوگو برای مشتریان مورد نیاز است.

 • فرمت فایل لوگو JPG

  فایل‌های JPG یا JPEG ، یکی از پرکاربردترین فرمت‌های لوگو هستند، این پسوند فایل لوگو برای حفظ رنگ های تن واقعی ذخیره می شوند. در حالی که اندازه فایل نسبتاً کوچک است اما کیفیت آن عالی است. به همین دلیل است که فایل‌های آرم jpeg معمولاً در پست‌های رسانه‌های اجتماعی یا تصاویر نمایه استفاده می‌شوند.

 • پیوند فایل لوگو PNG

  PNG شفاف ترین فرمت فایل لوگو است. این پسوند فایل لوگو برای قرار دادن در وبسایت یا گرافیک و پروفایل رسانه های اجتماعی بهترین انتخاب است. از انواع فرمت فایل لوگو، PNG ها دارای آزادی انتخاب در تعیین رنگ یا تصویر پس زمینه هستند. یکی دیگر از مزایای پسوند PNG در فایل لوگو، حفظ کیفیت تصویر در تغییر اندازه و سایز تصویر است. فایل های PNG معمولا بزرگ تر هستند و شای بتوان گفت که می توانند بهترین فرمت فایل لوگو باشند.

 • فرمت AI در فایل لوگو

  این نوع فایل اصلی برای Adobe Illustrator است که در آن لوگوی شما طراحی شده است که به آن فرمت فایل لوگوی برداری گفته می شود. داشتن لوگوی اصلی در ایلوستریتور برای ویرایش در آینده ضروری است.

 • فرمت EPS از انواع فرمت های لوگو

  مانند پسوند AI ، پسوند های EPS در طراحی لوگو، بهترین گزینه برای ویرایش و مقیاس بندی یک لوگو بدون از دست دادن کیفیت هستند. دو فرمت فایل لوگوی یاد شده، بهترین فرمت فایل لوگو برای تحویل لوگو به مشتری هستند.

 • فرمت SVG در طراحی لوگوی حرفه ای

  فرمت SVG برای طراحان حرفه ای عالی است. این پسوند فایل لوگو امکان ویرایش، تغییر اندازه و شفافیت را برای طراحان فراهم می کند. این فرمت از انواع فرمت لوگو معمولا برای آیکون های کوچک استفاده می شود. SVG ها هم چنین برای استفاده در وبسایت ها هم عالی هستند، زیرا فارغ از اندازه، کیفیت بالای فایل را حفظ می کنند.

 • فرمت PDF در طراحی لوگوی حرفه ای

  پسوند فایل لوگو PDF بهترین گزینه برای اشتراک گذاری لوگوی شما هستند؛ زیرا بدون کوچکترین بهم ریختگی می توانند توسط دیگران در اینترنت مشاهده شوند. فایل PDF برای مشاهده و بررسی نیازی به هیچ کدام از نرم افزارهای پیچیده گرافیکی ندارد و از این حیث هم بهترین فرمت فایل لوگو برای نشان دادن نسخه لوگو به مشتری است.

  PDF ها هم چنین استاندارد بالاتری از کیفیت لوگو را نسبت به سایر انواع فرمت های لوگو مانند JPG در خود حفظ می کنند.

 • بهترین فرمت فایل لوگو کدام است؟

  تا اینجا انواع فرمت فایل لوگو را با ویژگی هایش با هم بررسی کردیم. اما تنها می توان از 2 یا 3 فرمت فایل لوگو استفاده کرد. پسوند فایل لوگو JPG و PNG دو فرمت رایج طراحان در تحویل لوگو به مشتری هستند و مشتری ها نیز برای بسیاری از موقعیت ها به همین دو فرمت فایل لوگو نیاز دارند.

  از طرفی طراح حرفه ای به یک فایل SVG و AI برای ویرایش و توسعه لوگو نیاز دارد. داشتن فایل AI به طراح این امکان را می دهد که از لوگوی شما را در انواع فرمت های لوگو که مورد نیاز است، خروجی بگیرد.

  بهترین فرمت های لوگو برای چاپ

  همان طور که گفتیم یک لوگو باید به گونه ای طراحی شده باشد که قابلیت اشتراک گذاری در چندین پلتفرم را داشته باشد، چه پلتفرم های آنلاین و چه آفلاین.

  بهترین فرمت فایل لوگو برای چاپ، AI، PDF یا EPS است. این پسوند فایل لوگو بالاترین وضوح را داشته و لوگوی شما با بالاترین استاندارد به چاپ می رسد.

  بهترین فرمت فایل لوگو برای وب و پلتفرم های آنلاین

  فرمت های JPG، PNG و SVG بهترین فرمت های فایل برای لوگوها در پلتفرم های آنلاین هستند. این پسوند ها در فایل لوگو امکان تثبیت رنگ های روغنی به کار رفته در لوگو، پس زمینه شفاف و مقیاس پذیری را فراهم می کنند و برای هر اندازه از صفحه نمایش مناسب هستند. لازم به ذکر است که همه ی فایل ها باید با استفاده از فرمت رنگی RGB طراحی و ذخیره شوند تا بهترین و جذابترین رنگ ها را در وب ارائه کنند.

همانطور که در این مطلب خواندید، هر کدام از فرمت های فایل های لوگو، برای به کارگیری در موقعیت های مختلف، مورد استفاده قرار می گیرد. پس با توجه به نیازی که به لوگو دارید، برای چاگ یا استفاده در شبکه های اجتماعی، می توانید فرمت فایل را از طراح لوگوی خود درخواست نمایید.

هنگامی که ما در نهان استدیو برای شما عزیزان یک لوگوی حرفه ای به عنوان هویت بصری برند طراحی می کنیم؛ بسته ای کامل از انواع فرمت فایل لوگو برای نمایش هرچه زیباتر لوگو در کاربرد های مختلف، در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم. مجموعه نهان این بسته ساختار یافته از انوع فرمت های لوگو برای مشتریان خود فراهم کرده است تا در موقعیت های مختلف، بتوانید به بالاترین استاندارد از لوگوی منحصر به فرد و خاص خود دسترسی داشته باشید.

فرم ارتباط با ما

تماس: 02191304176